תיקון עולם

דף הבית >> תיקון עולם

מאז הקמתה קהילת מגן אברהם פועלת למען שיפור החברה והסביבה שבה אנו חיים וזאת באמצעות תוכניות ופעילויות תיקון עולם וצדקה . 
למגן אברהם מספר פרויקטים המאופיינים בעזרה לזולת ושמירה על איכות הסביבה : 
 

 •  הבית של שרי   הבית של שרי הינו בית אומנה ל-16 ילדים בגילאים 2-6 שהוצאו מבתיהם ע''י הרשויות . לפני שנים מגן אברהם אימצה את הבית ופעמיים בשנה רוכשת עבור הילדים  בגדים ונעליים חדשים לפני חגי תשרי ופסח . בנוסף , בעזרת קרן צדקה ע''ש לורה ,מגן אברהם רכשה אביזרי חשמל הכרחיים , מימנה הסעות לטיולים ובגדים חמים לחורף עבור הילדים . 
 • תוכנית בר מצווה לילד המיוחד   מדי שנה מגן אברהם מארחת טקס בר מצווה מפואר לילדים  בעלי מוגבליות מביה''ס שחר בבאר-שבע במסגרת תוכנית בר ממווה לילד המיוחד של התנועה המסורתית . האירוח כולל את עריכת הטקס יחד עם נציגים מהתוכנית וביה'''ס שחר וגם מימון כיבוד ועוגה .
 • תוכנית "נטעים"  מגן אברהם תומכת בתוכנית "נטעים" של התנועה המסורתית שמשלבת ילדים בעלי מוגבליות מביה''ס אילנות בבאר-שבע בפעילויות של נוע''ם ( תנועת נוער מסורתית) . פעמיים בשבוע מתקיימים מפגשים בהנחיית מדריך מוסמך ופעם בחודש הילדים מגיעים לפעילות משותפת עם חניכי סניף עומר של נוע''ם .
 • מלגות קייטנת קיץ  לילדי עולים חדשים מדי קיץ מגן אברהם נותנת מלגות לשמונה ילדים ממשפחות  מבאר שבע , שעלו לאחרונה לארץ  . המלגות מכסות את כל הוצאות הקייטנה הכוללות הסעות , הפעלות מיוחדות , טיולים וכניסה לאתרים . בקיץ האחרון השתתפו בקייטנה ילדים מהעדה האתיופית. 
 • חגים "בבית בלב" המחלקה הסיעודית של גני עומר פרויקט ייחודי שבו חברי קהילת מגן אברהם  יחד עם הרב יונתן סיידוף מגיעים ל"בית בלב" המחלקה הסיעודית של "גני עומר" על מנת לחגוג עם הדיירים את חגי ישראל השונים.
  בפורים מתקיימת קריאת מגילה מקוצרת ושירה בציבור , בערב ליל הסדר הרב יונתן עורך סדר מקוצר יחד עם הדיירים ומשפחותיהם , בראש השנה ובסוכות הרב יונתן עורך סדר מקוצר ובשמחת תורה חברי הקהילה יחד עם הרב יונתן עורכים הקפות שמאוד משמחות את הדיירים .בחנוכה מדליקים נר ושרים שירי חנוכה . פרויקט זה הינו מסורת רבת שנים של הקהילה ומתכוננת שנה מראש ע''י מנהלת המחלקה והרב יונתן . לפני כל חג הם מתכננים את הפעילות ביחד בהקפדה והדיירים מצפים לבואם של חברי הקהילה .
 • מחזור  בתוכנית היול''א של מגן אברהם מלמדים את הילדים בחשיבות פעולת המחזור באמצעות איסוף בקבוקי פלסטיק על ידי הילדים והעברתם למיכלי מחזור . בנוסף כל הנייר המשומש והגרוס של המשרד מעובר למיכלי מחזור נייר . 
 • מלגות למסע בפולין   מדי שנה ובזכות קרן יחיאל וסוניה שדלר ז''ל של מגן אברהם תלמידי שכבת י''א של מקיף עומר  זוכים למלגות למסע השנתי שלהם לפולין . יחיאל שדלר ז''ל שניצל מאושוויץ היה חבר קהילה פעיל שליווה תלמידי תיכון במסעות לפולין וביתו מינה הקימה את הקרן כדי לשמר ולהנציח את זכרו . 
 • קרן צדקה ע''ש לורה   מאז הקמתה בשנת 2013 נתרמו מקרן הצדקה ע''ש לורה אלפי שקלים למען סיוע ותמיכה בארגונים ועמותות שונות מאזור באר-שבע והנגב.רק בשנה האחרונה הקרן רכשה בגדי חורף ומימנה הסעה לטיול לגן החיות התנ''כי עבור ילדי הבית של שרי,רכשה שמיכות חמות לחורף לקרן עזרה לעולים נזקקים, מימנה קייטנת קיץ של עמותת עזר מציון לילד חולה סרטן מאזור הדרום,ומדי חודש מספקת חבילות מזון למשפחה נזקקת.בנוסף קרן הצדקה ע''ש לורה נתנה חסות לשני מבצעי התרמת דם בשיתוף מגן דוד אדום שהתקיימו במרכז רוזן-שפיץ של הקהילה.
  בזכות הקרן אנו מצליחים לעזור ולסייע לאוכלוסיות החלשות ולשמר את זכרה של חברתנו לורה ורשבסקי-לבנה ז''ל 
רוצים להיות שותפים בפרויקטים חשובים אלו ? 
הנכם מוזמנים לפנות למשרד ולהציע את עזרתכם ו/או להכניס תרומה . 
לחצו לקבלת מידע למתן תרומות 

הצטרפו לרשימת התפוצה של קהילת מגן אברהם:
קהילת מגן אברהם,מרגנית 20 , עומר, מיקוד: 84965, טל. 08-6460424, דוא"ל:  info@magenav.org

לייבסיטי - בניית אתרים