ספגנו אבדה גדולה עם פטירתו של חברנו יהושע (ג'סי) שפירא, שהיה ממייסדי קהילת מגן אברהם. ג'סי היה חתום על חזון הקהילה, יו"ר לשעבר שלה, והוא ואשתו גילה ז"ל, היו מעמודי התווך של מגן אברהם. ילדיהם ונכדיהם גדלו בקהילה וליווינו אותם בשמחות ובזמנים קשים. לפני שנה חגגנו בהתרגשות עם ג'סי והמשפחה את בת המצווה של נינתו הבכורה- תבור .

 בלוויה שלו שמענו הספדים מרגשים מבתו מרלה, בנו הרווי שפירא, נכדו הרב מיכה שפירא, נינתו ארבל פרטוש, חבריו הרב מיכאל גרץ ואד שפיץ, הרבה דקלה ויו"ר הקהילה גל חייקין. 
אנו משתפים חלק מההספדים הללו, וגם הספד שכתב הרב צביקה גרץ שהשתתף בלוויה דרך זום, עבור חברינו שלא יכלו להשתתף וכדי שכולנו נוכל להכיר את ג'סי היקר דרך עיניהם של האנשים שאהבו אותו כל כך. לחצו כאן לקריאת ההספדים. 
יהי זכרו ברוך.


קרן 'דור לדור' הוקמה ע"י ג'סי , לאחר מותה של אשתו האהובה גילה ז''ל, במטרה לסייע לילדים ובני נוער נזקקים להנות מפעילויות חינוכיות משמעותיות. לאורך השנים הקרן העניקה מלגות ותמיכה להשתתפות ביול"א, קייטנת הקיץ ובתנועת נוע"ם במגן אברהם.
כעת, אנו מזמינים אתכם לתרום לקרן חשובה זו על מנת שנמשיך להמשיך בסיוע לצעירים מיעוטי יכולת, ובכך גם לשמר את זכרם של גילה וג'סי ולהוקיר את פועלם למען הקהילה שלנו.
"הדואג לדורות מחנך אנשים" (יאנוש קורצ'ק) 
 
ניתן לתרום לקרן דור לדור בהעברה בנקאית 
בנק הפועלים - 12
סניף : 570
מספר חשבון : 125812
על שם : קהילת מגן אברהם
קהילת מגן אברהם היא קהילה המבקשת לרקום יהדות ארצישראלית על הרצף הקדום שבין מסורת לחידוש.
הקהילה משתייכת לתנועה המסורתית (קונסרבטיבית), ודוגלת ביהדות נאמנה להלכה, פלורליסטית, שוויונית ופתוחה לכל אדם באשר הוא.
אנו מאמינים כי ערכי היהדות והחיבור הרוחני יכולים וצריכים לבוא לידי ביטוי לא רק בתפילה, אלא גם באמצעות לימוד, נתינה ומעורבות קהילתית.
בקהילתנו פעילויות מגוונות, לכל המשפחה, סביב מעגל השנה העברי, מעגל החיים וחיי היום-יום.
מוזמנים לבוא, לקחת חלק, ולהיות שותפים לחזון ולהגשמה.הצטרפו לרשימת התפוצה של קהילת מגן אברהם:
קהילת מגן אברהם,מרגנית 20 , עומר, מיקוד: 84965, טל. 08-6460424, דוא"ל:  info@magenav.org

לייבסיטי - בניית אתרים